Wrocław / Krzyki, nr oferty: 11573
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Oferta sprzedaży jest cenowo ograniczona, po upływie daty 30 października 2019 r. ulegnie podwyższeniu.

Kamienica biurowa z potencjałem pod hotel.

Ofertowaną nieruchomość stanowi budynek biurowy o powierzchni użytkowej 11 661,55 m 2 . Jest to obiekt 3-piętrowy z podpiwniczeniem, kondygnacją przyziemia, parterem oraz poddaszem. Część nadziemna to ponad 2000 m 2 powierzchni biurowych na każdą kondygnację wraz z pomieszczeniami magazynowymi i socjalnymi. Do nieruchomości przynależy budynek gospodarczy i garażowy stanowiące integralną część. Bryła to układ zamknięty z 2 dziedzińcami wewnętrznymi oraz patio.

Oferowana nieruchomość posiada duże walory architektoniczne, elewacja zewnętrzna o bogatych zdobieniach. Budynek jest rozpoznawalny i wyróżnia się w okolicy.

Działka o powierzchni 8 609 m 2 i nieregularnym kształcie zbliżonym do trapezu. Zachodnim bokiem przylega do ulicy. Istnieje możliwość parkowania w obrębie działki, na terenie dziedzińców oraz na zewnątrz budynku (ok. 35 miejsc parkingowych w obrębie nieruchomości).

Wyróżnikiem oferty jest doskonała lokalizacja - bezpośrednio przy dużej arterii komunikacyjnej, zaledwie 900 m od Sky Tower. Bezpośrednio przy budynku znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe zapewniające szybki i dogodny dojazd do ścisłego centrum miasta - ok. 15 min. Odległość od Rynku to tylko 2,7 km. Równie świetny dostęp do środków transportu - dworzec kolejowy Wrocław Główny to odległość 2 km, port lotniczy - 11 km. Niecałe 200 m od nieruchomości krzyżują się drogi krajowe: DK5, DK94, ok. 500 m dalej: DK98 - są to trasy wylotowe z Wrocławia w kierunkach: Łódź i Warszawa, Katowice i Kraków, Poznań, Wałbrzycha i Legnicy - w kierunku przejść granicznych z Czechami i Niemcami.

Najbliższe otoczenie stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, handlowo-usługowa, a także strefa biznesowa.

Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym jako SR - zespół urbanistyczny śródmiejski - przewaga zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

W potwierdzonym przez Miasto projekcie MPZP uwzględnione zostaną następujące kwestie:

dopuszczona zostanie funkcja związana z hotelami
dopuszczona zostanie możliwość realizacji ciągów komunikacji pionowej

Ponadto:

Zadaszenie dziedzińców: wszelkie kwestie będą rozpatrywane każdorazowo przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków


Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie bezterminowych ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej Orange Polska pozostającej w obrębie nieruchomości, tj.:

użytkowania pomieszczenia w piwnicy o łącznej powierzchni 27,90m²;
nieodpłatnej służebności przesyłu sieci biegnących w gruncie 53,10m 2 .
oraz użytkowanie pomieszczeń o łącznej powierzchi 640,15 m 2 na zasadzie umowy najmu.
39 900 000
 • 11 662,00 m²
 • 0


cena za m²3 421,00 zł
powierzchnia11 662,00 m²
powierzchnia działki8 669,00 m²
pokoje0
rok budowy1899
uzbrojenieGaz: tak - miejski, Prąd: jest, Kanalizacja: na działce, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 11 662,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;