Warszawa / Mokotów, nr oferty: 12331
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Nieruchomość pod biura i usługi w bardzo dobrej lokalizacji.
W skład nieruchomości wchodzą:
Budynek biurowy o pow. użytkowej 1308,1 m 2
Budynek techniczny o pow. użytkowej 95 m 2
Budynek biurowy to obiekt wybudowany w 1962 r., murowany. W całości podpiwniczony, 2 kondygnacje nadziemne z nadbudowaną wentylatornią. Dach dwuspadowy, wyremontowany w 1999 r. Wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, c.o., wentylacyjną, telefoniczną, odgromową. Wejście główne od strony południowej, drugie wejście wyłącznie na 1. piętro i nadbudówkę. Dodatkowe wejście od strony północnej. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe i obsługi technicznej, na parterze i piętrze pomieszczenia o przeznaczeniu biurowo-usługowym.
Teren nieruchomości jest ogrodzony i zagospodarowany - znajdują się na nim wydzielone miejsca parkingowe. Działka o pow. 2864 m 2 posiada regularny kształt zbliżony do prostokąta ze ściętym północno wschodnim narożnikiem.

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Warszawie, w dzielnicy Mokotów w odległości ok. 300 m. od ul. Puławskiej, stanowiącej jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, stanowiącą trasę wyjazdową z Warszawy w kierunku Piaseczna i Góry Kalwarii. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej (autobusowe i tramwajowe) znajdują się w odległości ok. 400 m od nieruchomości w rejonie ul. Puławskiej. W odległości kilkuset metrów od nieruchomości znajduje się stacja Metro Wilanowska.

Najbliższe sąsiedztwo przedmiotowej nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna zlokalizowana po przeciwnej stronie ulicy Irysowej oraz niska zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Najbliższe drobne punkty handlowo-usługowe znajdują się w parterach budynków wielorodzinnych. Większa ilość punktów handlowo usługowych znajdują się w promieniu do 800 m od nieruchomości w rejonie ulicy Modzelewskiego i Al. Wilanowskiej. W odległości ok. 1 km(w rejonie skrzyżowania ul. Wołoskiej oraz Marynarskiej) znajduje się C.H Galeria Mokotów.
W tej lokalizacji znajduje się również zagłębie nowoczesnych budynków biurowych, gdzie swoje siedziby mają międzynarodowe firmy z branż: finansowej, ubezpieczeniowej, informatycznej i telekomunikacyjnej.
Możliwe wykorzystanie nieruchomości
Uwarunkowania planistyczne pozwalają na rozbudowę istniejącego obiektu biurowo technicznego oraz zmianę obecnej funkcji na usługową.
Zgodnie z projektem możliwe jest:
zwiększenie powierzchni zabudowy o 414 m 2
nadbudowanie 2 kondygnacji
rozbudowanie podziemia
Koncepcja zakłada:
Rozbudowę istniejącego budynku w poziomie oraz nadbudowanie w pionie o dwie kondygnacje - powierzchnia całkowita wyniesie 5927 m 2 .
Umieszczenie urządzeń teletechnicznych w piwnicy i na parterze poprzez alokację infrastruktury Orange z pierwszego piętra naniższe kondygnacje.
Na parterze zaplecze techniczne związane z utrzymaniem budynku. W dobudowanej części parking dla rowerów oraz infrastruktura sanitarna.
W północnej części budynek techniczny wkomponowany w projektowaną bryłę i połączony funkcjonalnie z nową zabudową.
Na pierwszym piętrze łatwa w aranżacji przestrzeń biurową z trzonem komunikacyjno-sanitarnym. Pozostałe dwie kondygnacje tworzące otwartą powierzchnię biurową.
Istniejącą część kondygnacji podziemnej bez zmian. W części dobudowanej garaż z miejscami postojowymi typu park-lift i wjazd. Drugi wjazd od strony sąsiedniej ulicy.
Dwa tarasy dostępne dla pracowników budynku.
Teren wokół obiektu z zielenią o zróżnicowanej wysokości.
Sprzedający zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Sprzedającego i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.
Uwarunkowania planistyczne
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym symbolem E 86 UH-A:
Przeznaczenie podstawowe: zachowanie i rozwój funkcji usługowych - zabudowy i obiektów z zakresu handlu detalicznego w obiektach o pow. sprzedaży poniżej 2000 m 2 , biur, administracji, obsługi finansowej;
Przeznaczenie dopuszczalne: usługi nieuciążliwe i nie oddziałujące znacząco na środowisko, związane z podstawową obsługą lokalnej społeczności, z zakresu: gastronomii, zdrowia, nauki, oświaty, kultury, usług bytowych i rzemiosła, opieki społecznej, jako funkcja uzupełniająca w stosunku do funkcji podstawowej.
Założenia sprzedaży
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości:
powierzchni 627,4 m 2 w budynkach, na zasadzie użytkowania
powierzchni 666,69 m 2 w gruncie i na gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
powierzchni 20 m 2 na dachu, na zasadzie użytkowania
powierzchni 80,66 m 2 na elewacji, na zasadzie użytkowania
Warunki dotyczące opłat ponoszonych przez Sprzedającego za dalsze użytkowanie powierzchni będą ustalone w drodze negocjacji pomiędzy Sprzedającym, a potencjalnym Nabywcą.
Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę Sprzedającego. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię.

Cena nieruchomości: 7 200 000 zł.
Cena do negocjacji.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

7 200 000
 • 1 403,00 m²
 • 0


cena za m²5 132,00 zł
powierzchnia1 403,00 m²
powierzchnia działki2 864,00 m²
kształtprostokąt
wymiary67 x 43
pokoje0
rok budowy1962
uzbrojenieGaz: jest, Prąd: jest, Kanalizacja: tak, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 1 403,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;