Toruń / Rubinkowo I, nr oferty: 11570
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Nieruchomość z możliwością rozbudowy w dogodnej lokalizacji w Toruniu.
Nieruchomość obejmuje działki o powierzchniach 4790 m 2 ii 387 m 2
Łączna powierzchnia gruntu wynosi 5177 m 2 .
Na terenie nieruchomości znajduje się budynek biurowy, 4-kondygnacyjny (3 kondygnacje nadziemne plus 1 podziemna) o całkowitej powierzchni użytkowej 3 606,00 m 2 . W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe w układzie gabinetowym, open space, sala konferencyjna oraz pomieszczenia socjalne i techniczne. Budynek był modernizowany, obecnie jest w dobrym standardzie wykończenia. Nowe okna aluminiowe, oświetlenie i wykładzina, w pomieszczeniach biurowych podwieszane sufity, zainstalowana klimatyzacja, grzejniki panelowe, wyremontowane toalety i pomieszczenia socjalne. Nieruchomość o bardzo dużym potencjale aranżacyjnym (rozbudowa, przebudowa według potrzeb).
Budynek jest w kształcie kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem stanowiącym parking, działka częściowo ogrodzona. Nieruchomość posiada dwie bramy wjazdowe, w tym jedną awaryjną. Obiekt wyposażony jest w system wentylacji mechanicznej - najskuteczniejszą formę wymiany powietrza. W trakcie procesu wentylacji powietrze wywiewane nie miesza się z powietrzem nawiewanym, dzięki czemu oddycha się czystszym, przefiltrowanym powietrzem. Duża zaletą systemu jest również oszczędność energii na poziomie nawet 50-80 %.

Toruń to drugie co do wielkości miasto regionu. Liczy 202 482 mieszkańców i jest dużym ośrodkiem gospodarczo-handlowym oraz ważnym węzłem drogowym i kolejowym. Toruń to również jedno z najstarszych miast Polski (prawa miejskie uzyskał w 1232 roku), z przepięknym Zespołem Staromiejskim wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Nieruchomość położona jest w Toruniu w dzielnicy Rubinkowo, oddalonej od centrum miasta o 4 km. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się duże punkty handlowo-usługowe oraz zabudowa wielorodzinna. W odległości jedynie 250 m znajduje się droga krajowa nr 80, ok. 1,9 km - droga krajowej nr 91, natomiast od autostrady A1 dzieli ok. 6 km. W pobliżu nieruchomości przystanki komunikacji miejskiej (150 m).

Nieruchomość cechuje atrakcyjne położenie wśród zabudowy handlowo-usługowej oraz wielorodzinnej. Zapisy planu miejscowego wskazują na przeznaczenie usługowe dla potencjalnej inwestycji.
Zgodnie z estymacją, a także zgodnie z wydaną decyzją WZ, możliwa jest przebudowa i rozbudowa budynku o część handlową o powierzchni zabudowy około 1000 m 2 . Dodatkowo zabudować można dziedziniec, co umożliwi uzyskanie dodatkowej powierzchni PUU około 1400 m 2 . W alternatywnym scenariuszu możliwa jest rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku z realizacją garaży podziemnych, co umożliwi uzyskanie dodatkowej powierzchni PUU/PUM około 2400 m 2 .
Zastrzega się, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.

Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Toruń dla działek, będących przedmiotem oferty i położonych w centralnej, śródmiejskiej części miasta w granicach obszaru strukturalnego z dominującym przeznaczeniem - zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Teren do realizacji usług ogólnomiejskich (biurowo-usługowe).

Dla niewielkiego fragmentu jednej z działek ustalono przeznaczenie podstawowe: "komunikacja - droga publiczna - ulica zbiorcza" oraz przeznaczenie dopuszczalne: "urządzenia infrastruktury technicznej, zieleń".

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych w obrębie nieruchomości, na rzecz dotychczasowego właściciela, dotyczy to:
- powierzchni 409,80 m 2 w budynku na zasadzie odpłatnego użytkowania
- gruntu na zasadzie służebności przesyłu - 179,06 m 2 i na zasadzie użytkowania - 14,80 m 2
- na elewacji budynku na zasadzie użytkowania - powierzchnia 6,24 m 2
- na dachu budynku na zasadzie użytkowania - powierzchnia 6,90 m 2

Cena nieruchomości: 12 000 000 zł netto.
Cena do negocjacji.
12 000 000
 • 3 606,00 m²
 • 0


cena za m²3 328,00 zł
powierzchnia3 606,00 m²
powierzchnia działki5 177,00 m²
pokoje0
rok budowy1982
ogrzewaniemiejskie
uzbrojenieGaz: jest, Prąd: jest, Kanalizacja: tak, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 3 606,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;