Łódź / Górna, nr oferty: 12337
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Nieruchomość pod mieszkania, usługi blisko centrum miasta - koncepcja!
Budynek główny o powierzchni 1772, 1 m 2 , zlokalizowany w centrum dużej działki - prawie 3 500 m 2 - został wzniesiony na planie prostokąta w konstrukcji tradycyjnej. Posiada 3 kondygnacje naziemne oraz jest w całości podpiwniczony. Do środka prowadzi jedno wejście, a komunikacja wewnątrz zapewniona jest przez klatkę schodową. Pomieszczenia na parterze i pierwszym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym z głównym ciągiem komunikacyjnym pośrodku. Wielkość gabinetów waha się w granicach 20-25 m 2 . Na drugim piętrze istniejący układ umożliwia dowolną aranżację pomieszczeń, z uwagi na brak ścian nośnych wewnątrz. Aktualnie na piętrze znajduje się open space wykorzystywany na cele biurowe. Nieruchomość posiada własny parking z ponad 20 miejscami postojowymi.
Atutem nieruchomości jest jej dobre usytuowanie-ekspozycja od strony ulicy.
W aktualnym stanie użytkowania nieruchomość stanowi teren zabudowany budynkiem głównym biurowo - technicznym, agregatornią, wiatą magazynową, wiatą (zadaszeniem miejsc postojowych), portiernią oraz garażem blaszanym niezwiązanym trwale z gruntem. Budynek główny - IV kondygnacyjny, podpiwniczony, w zabudowie wolnostojącej, wykonany w technologii tradycyjnej, murowany z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Teren ogrodzony, zniwelowany, częściowo utwardzony.
Łączna powierzchnia użytkowa budynków: 2 095,2 m²:
Nieruchomość położona jest w obrębie geodezyjnym Łódź - Górna, stanowiąca działki o łącznej powierzchni 3 488 m² - strefa śródmiejska miasta, na terenie zabudowy miejskiej o dominującej funkcji budownictwa handlowo-usługowego oraz wielomieszkaniowego, w sąsiedztwie głównych ciągów komunikacji miejskiej.
Możliwe wykorzystanie nieruchomości
Koncepcja zakłada rozbiórkę istniejących obiektów:
a) magazyn, powierzchnia użytkowa 71,30 m 2 ,
b) wiata (zadaszenie nad parkingiem), powierzchnia użytkowa 117,70 m 2 ,
c) portiernia, powierzchnia użytkowa 9,90 m 2 ,
d) garaż
Projekt realizowany będzie w trzech etapach:
a) ETAP I - budynek techniczny dla lokalizacji urządzeń telekomunikacji, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego budynku technicznego, o pow. zabudowy ok. 150 m 2 ,
b) ETAP II - budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na wynajem na poziomie parteru oraz ew. garażem podziemnym, usytuowany w I linii zabudowy względem ulicy, jako uzupełnienie zabudowy pierzejowej,
c) ETAP III - adaptacja istniejącego budynku techniczno-biurowego wraz z rozbudową pionową i poziomą na budynek mieszkalny wielorodzinny z ew. usługami na wynajem.
Maksymalnie duże parametry w zakresie powierzchni nowej zabudowy, wysokości zabudowy oraz intensywności zabudowy, przy uwzględnieniu wymogu kontynuacji zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej, usytuowanej na terenach położonych w sąsiedztwie (w tym przy uwzględnieniu budynków posiadających V kondygnacji naziemnych). Projekt zakłada wysoki standard architektoniczny zabudowy mieszkalnej z usługami w strefie ekspozycji od strony drogi publicznej
Sprzedający zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Sprzedającego i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.
Uwarunkowania planistyczne
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego z dnia 28 marca 2018 r. nieruchomość położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, usługowej.
Założenia sprzedaży
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych zabezpieczających dostęp do infrastruktury technicznej pozostającej w obrębie nieruchomości, na zasadzie:
powierzchni 628,3 m 2 w budynkach, na zasadzie użytkowania
powierzchni 316,96 m 2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
powierzchni 16,5 m 2 na gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
powierzchni 6 m 2 na dachu, na zasadzie użytkowania
powierzchni 40,8 m 2 na elewacji, na zasadzie użytkowania
Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę Sprzedającego. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię.
Cena nieruchomości: 3 600 000 zł.
Cena do negocjacji.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

3 600 000
 • 2 107,00 m²
 • 0


cena za m²1 709,00 zł
powierzchnia2 107,00 m²
powierzchnia działki3 488,00 m²
kształtnieregularny
wymiary38 x 109
pokoje0
rok budowy1905
uzbrojenieGaz: w ulicy, Prąd: jest, Kanalizacja: tak, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 2 107,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;