Konstancin-Jeziorna / Jeziorna Królewska, nr oferty: 12318
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • ListingNieruchomość na dom seniora lub hotel, w uzdrowiskowej miejscowości w pobliżu Warszawy.
Nieruchomość obejmuje działkę o powierzchni 3.357 m². Wschodnia krawędź działki przylega do pasa drogowego, z pozostałych stron sąsiaduje z terenami zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej o charakterze rezydencjonalnym. Teren działki w całości ogrodzony od frontu ogrodzeniem wykonanym z siatki stalowej w ramach posadowionej na fundamencie.
Na gruncie posadowiony jest budynek biurowo-techniczny o pow. użytkowej 245,23 m² oraz budynek magazynowy o pow. użytkowej 282,0 m². Teren nieruchomości ogrodzony, w części zabudowanej budynkiem biurowo - technicznym zagospodarowany z utwardzonymi powierzchniami pieszymi j jezdnymi oraz zielenią; w części zabudowanej budynkiem magazynowym teren niezagospodarowany.
Nieruchomość zlokalizowana jest w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w Konstancinie Jeziornej, w najbardziej prestiżowej - uzdrowiskowej części Konstancina skupiającej zabudowę mieszkaniową o charakterze rezydencjonalnym oraz zabudowę pensjonatową. Główne ciągi komunikacyjne łączące Konstancin Jeziorną z Warszawą oraz Piasecznem (ul. Pułaskiego, ul. Wilanowska) oddalone są o ok 1,5 km. Najbliższe przystanki komunikacji publicznej oddalone są o ok. 150 m od nieruchomości i znajdują się przy ul. B. Prusa. W rejonie północnej części miasta znajduje się większość placówek handlowo-usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej (C.H Stara Papiernia, Konstanciński Dom Kultury itp.).
W pobliżu
150 m - przystanek autobusowy
200 m - duży dyskont spożywczy
300 m - Zespół Szkół
1,2 km - Park Zdrojowy im. Witolda Skórzewskiego
1,5 km - Uzdrowisko Konstancin Zdrój
1,5 km - Chojnowski Park Krajobrazowy
2,1 km - centrum handlowe ,,Stara Papiernia”
18 km - centrum Warszawy
Możliwe wykorzystanie nieruchomości
Koncepcja architektoniczna zakłada budowę nowoczesnego domu seniora o podwyższonym standardzie.
Zaplanowano przebudowę i rozbudowę oraz połączenie istniejących obiektów. Budynki zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowe funkcje opowiadające potrzebom seniorów. W ośrodku przewidziano miejsca dla 26 pensjonariuszy.
Projektowana inwestycja to 4-kondygnacyjny budynek. Jego przeznaczenie podkreśla uzdrowiskowa architektura, którą nadali bryle architekci. Na elewacji zastosowano cegłę klinkierową, naturalne drewno oraz przeszklenia.
W podziemiu, w strefie rehabilitacyjno-rekreacyjnej mieścić się będzie gabinet lekarski i diagnostyczny, sala rehabilitacyjna, 3 gabinety masażu, mini SPA oraz szatnia z natryskami. Na parterze zaplanowano części wspólne: jadalnię, pokój dzienny i oranżerię. Strefa ta ma charakter ogólnodostępny i łączy się z częścią mieszkalną usytuowaną na pierwszym i drugim piętrze. Znajdować się będzie 19 pokoi 1-3-osobowych z łazienkami i balkonami. W całym budynku zaplanowano strefę administracyjną - małe zaplecze kuchenne, biura oraz inne pomieszczenia dla personelu.
Do dyspozycji pensjonariuszy oraz gości będzie też zewnętrzny ogród.
Sprzedający zastrzega, że wskazane w niniejszej ofercie dane nieruchomości określające jej potencjał inwestycyjny, w szczególności w zakresie podanych wartości PUM/PUU stanowią estymację Sprzedającego i mogą różnić się od wartości rzeczywistych. Z uwagi na powyższe dane te nie stanowią wiążącego elementu oferty.
Uwarunkowania planistyczne
Zgodnie z Uchwałą nr 95I/VI/11/2011 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 14.06.2011 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych - I etap zmienioną Uchwałą nr 404/VI/33/2013 z dnia 15.05.2013 r., nieruchomość znajduje się na terenie oznaczonym na rysunku planu symbolem 8U/MNp/MN - teren przeznaczony pod:-zabudowę usługową,-zabudowę pensjonatową i-mieszkaniową jednorodzinną.
Założenia sprzedaży
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:
powierzchni 107,86 m 2 w budynku, na zasadzie użytkowania (w piwnicy 15,23 m 2 , na parterze 41,59 m 2 , na I piętrze 51,04 m 2 )
powierzchni 138,18 m 2 w gruncie, na zasadzie służebności przesyłu
powierzchni łącznej 48,98 m 2 na elewacji i dachu, na zasadzie użytkowania
Warunki dotyczące opłat ponoszonych przez Sprzedającego za dalsze użytkowanie powierzchni będą ustalone w drodze negocjacji pomiędzy Sprzedającym, a potencjalnym Nabywcą.
Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez Sprzedającego. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię.


1 800 000
 • 521,00 m²
 • 0


cena za m²3 455,00 zł
powierzchnia521,00 m²
powierzchnia działki3 357,00 m²
kształtkwadrat
wymiary58 x 58
pokoje0
rok budowy1985
uzbrojenieGaz: w ulicy, Prąd: jest, Kanalizacja: tak, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 521,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;