Katowice / Osiedle Tysiąclecia, nr oferty: 11565
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Nieruchomość pod biura lub usługi na terenie Osiedla Tysiąclecia w Katowicach, z parkingiem wokół budynku.

Na sprzedaż budynek biurowy z 1982 r. o powierzchni 5941,78 m 2 . Posiada 4 kondygnacje: 3 nadziemne i 1 podziemna (piwnica). Przekrój budynku w kształcie litery "O". Wejście główne znajduje się od ulicy. W środku znajdują się 4 klatki schodowe, które obsługują komunikację pionową. Na 1. i 2. piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe w dobrym standardzie i pokoje socjalne. W większości pomieszczeń znajduje się wykładzina na podłogach i podwieszane sufity, niektóre pomieszczenia są klimatyzowane. Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe i techniczne.

Budynek biurowy wyposażony w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, telefoniczną, centralnego ogrzewania.

Budynek posiada 7 wyjść ewakuacyjnych. Elewacja ocieplona, ściany zewnętrzne pokryte wełną i otynkowane. W środku nieruchomości znajduje się dziedziniec, który może pomieścić 10 samochodów. Można również parkować dookoła budynku - ok. 25-30 miejsc.

Działka o posiada kształt kwadratu. Powierzchnia działki wynosi 5 352 m 2 .

Lokalizacja na terenie Osiedla Tysiąclecia, które znane jest z unikatowej architektury, tzw. wieżowców Kukurydz. Osiedle w połowie drogi z Katowic do Chorzowa. Najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe usytuowane są przy ul. Chorzowskiej w odległości około 150 m. Jednocześnie jest to główna arteria komunikacyjna przebiegająca przez Górnośląski Okręg Przemysłowy - DK79.

W otoczeniu dominuje zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z pełną infrastrukturą handlowo-usługową. Nieco dalej (1 km) znajduje się centrum handlowe, Planetarium Śląskie (największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce), Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny w Parku Śląskim oraz Śląskie Wesołe Miasteczko.

Atutem nieruchomości jest bardzo dobra lokalizacja tuż przy drodze krajowej 79 (150 m). Nieruchomość na cele biurowe oraz usługowe. Katowice są centralnym miejscem GOP-u (Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego) - największego okręgu przemysłowego w Polsce. W najbliższej okolicy znajdują się liczne obiekty usługowe i handlowe. Obiekt mieści się jedynie 150 metrów od przystanków komunikacji miejskiej. Dużym atutem jest również parking na 25-30 miejsc wokół budynku. Ponadto na podstawie zapisów MPZP możliwy wzrost powierzchni użytkowej o ok. 1050 m 2 . Budynek z potencjałem na hostel.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość leży na terenie zabudowy usługowej użyteczności publicznej oraz terenów dróg publicznych klasy ulicy lokalnej.

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie Ograniczonego Prawa Rzeczowego dotyczącego:

powierzchni - 1175,01 m 2 w budynku biurowym na zasadzie odpłatnego użytkowania
elementów budynku (m.in. część elewacji) i gruntu (198,50 m 2 ) na zasadzie służebności przesyłu

Cena nieruchomości: 12 500 000 zł.
Cena do negocjacji.


12 500 000
 • 5 942,00 m²
 • 0


cena za m²2 104,00 zł
powierzchnia5 942,00 m²
powierzchnia działki5 352,00 m²
pokoje0
rok budowy1982
ogrzewanieC.O. miejskie
uzbrojenieGaz: tak - miejski, Prąd: jest, Kanalizacja: miejska, Woda: jest
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 5 942,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;