Zielona Góra / Centrum, nr oferty: 12335
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Secesyjna kamienica o szerokim zakresie możliwości inwestycyjnych w ścisłym centrum miasta.
Obiekt zlokalizowany jest na terenie historycznego układu urbanistycznego Miasta Zielona Góra. Składa się z dwóch segmentów - starego oraz nowego.
Pierwszy z budynków to kamienica wybudowana w roku 1896 w stylu secesyjnym. Nieruchomość posiada 4 kondygnacje naziemne oraz jest całkowicie podpiwniczona. Dysponuje dwoma wejściami bezpośrednio od strony deptaka, z których jedno prowadzi do głównego budynku, natomiast drugie do jego wydzielonej części na parterze -dwóch pomieszczeń o łącznej powierzchni ok 120m 2 z własnym węzłem sanitarnym.
Budynek przeszedł generalny remont w roku 2000, kiedy to został w całości adaptowany na cele biurowe. Wymianie uległy wszystkie instalacje, stropy oraz układ ścian wewnętrznych. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym, z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa wykusze doskonale doświetlające wnętrze kamienicy. W budynku komunikację zapewnia jedna klatka schodowa oraz winda osobowa. Aktualnie parter i przyziemie wynajmowane są na cele handlowe i usługowe.
Drugi z budynków został dobudowany w latach 90. XX wieku. Jest to obiekt 2-kondygnacyjny niepodpiwniczony. Parter przeznaczony jest na cele handlowo- usługowe. Pierwsze piętro posiada pomieszczenia w układzie gabinetowym o podwyższonym standardzie, dobrze doświetlone ze względu na liczne przeszklenia. Powierzchnia gabinetów to w większości ok 30-35 m 2 , przy wejściu na piętro znajduje się otwarta przestrzeń - ok 70 m 2 , mogąca służyć jako recepcja. Na pierwszym piętrze jest również osobny węzeł kuchni. Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Pod Topolami.
Ze względu na swoją doskonałą lokalizację jak i aranżację poszczególnych pięter nieruchomość posiada szeroki zakres możliwości inwestycyjnych. Może w niej powstać galeria sztuki - w samym centrum miasta zaraz obok Teatru Lubuskiego. Parter obiektu można wykorzystać na cele handlowo-usługowe np. oddział banku, wytworną restaurację lub koktajl bar, podczas gdy wyższe piętra mogą posłużyć na cele mieszkaniowe lub elegancki hotel. Możliwość dowolnej modyfikacji układu pokoi dają ściany gipsowe, które można łatwo przearanżować w zależności od koncepcji.
Zielona Góra jest położona w zachodniej części Polski w południowej części województwa lubuskiego, graniczącego z Republiką Federalną Niemiec.
Nieruchomość zlokalizowana jest w centralnej części Zielonej Góry. Ulica, przy której znajduje się nieruchomość stanowi reprezentacyjny trakt miejski (deptak zielonogórski). W odległości około 1,1 km na północny-wschód od przedmiotowej nieruchomości znajduje się dworzec PKP, natomiast Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, Urząd Skarbowy oraz Starostwo Powiatowe zlokalizowane są w oddaleniu o ok. 750-900 m.
W pobliżu
dworzec PKP, Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, deptak Zielonogórski.
Uwarunkowania planistyczne
Dla nieruchomości obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego - Uchwała Nr Lxiii.849.2018 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Zielonej Górze - Śródmieście 4 .
Teren U1:
1. przeznaczenie podstawowe - zabudowa usługowa
2. przeznaczenie uzupełniające - lokale mieszkalne
Założenia sprzedaży
Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest:
ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego w postaci nieodpłatnej służebności przesyłu w gruncie na powierzchnię 2,20 m².
ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego w postaci użytkowania dla urządzeń Sprzedającego, dla następujących powierzchni : 16,48 m² powierzchni pomieszczeń w budynku .
ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego w postaci użytkowania dla urządzeń Sprzedającego, dla następujących powierzchni : dachu i elewacji budynku przeznaczonej pod urządzenia klimatyzacji, instalację chłodniczą przebiegającą po dachu budynku oraz gniazdo agregatu i złącze kablowe. Powierzchnia ta łącznie wynosi 8,07 m²

Cena nieruchomości: 8 900 000 zł.
Cena do negocjacji.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

8 900 000
 • 1 020,00 m²
 • 0


cena za m²8 725,00 zł
powierzchnia1 020,00 m²
powierzchnia działki2 438,00 m²
pokoje0
rok budowy1896
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 1 020,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;