Tychy / Zawiść, nr oferty: 12375
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Na sprzedaż nieruchomość o dużych możliwościach inwestycyjnych z własnymi miejscami parkingowymi. Bardzo dobra, pierwszoplanowa ekspozycja.
W skład nieruchomości wchodzą działki o łącznej powierzchni 10 115 m 2 . Jedna z działek zabudowana budynkiem biurowym składającym się z 5 segmentów, w tym segment E stanowi część mieszkalną. Pozostałe działki pełnią funkcję dróg dojazdowych oraz parkingu samochodowego.
Budynek wybudowany w 1992 r., posiada pomieszczenia mieszkalne, biurowe i techniczne. Blok mieszkalny 4-kondygnacyjny z garażami. Pozostała część 1- i 2-kondygnacyjna z częściowym podpiwniczeniem.
Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej z cegły pełnej, częściowo podpiwniczony. Fundamenty żelbetowe, mury zewnętrzne warstwowe z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej, stropy żelbetowe. Posadzki żelbetowe wykończone płytkami ceramicznymi, wykładzinami PVC, wykładziną dywanową. Ściany wewnętrzne otynkowane, ściany zewnętrzne z cegły (dekoracyjne wykończenie budynku). Stolarka okienna PVC, drzwi wewnętrzne płytowe, szklane lub aluminiowe, a zewnętrzne szklane w ramach PVC. Część pomieszczeń w budynku jest klimatyzowana.
Dostępne instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, elektryczna, gazowa, teletechniczna, odgromowa, wentylacja, częściowo klimatyzacja, centralne ogrzewanie.
Działka posiada nieregularny kształt, zbliżony do prostokąta z odciętym rogiem i położona jest na terenie płaskim. W centralnej części usytuowany jest budynek biurowo-techniczny w kształcie litery „U” z częścią mieszkalną. Wewnętrzny dziedziniec pełni funkcję parkingu. Teren nieogrodzony. W południowo wschodniej części budynku znajduje się urządzenie techniczne: nadajnik z masztem. Powierzchnia zabudowy budynków zajmuje ok. 37% terenu nieruchomości. Pozostały teren jest w większości utwardzony kostką brukową lub asfaltem i wykorzystywany jako ciągi piesze oraz parking.
Wjazd na nieruchomość odbywa się od strony północnej bezpośrednio z jednej z głównych ulic miasta. Dostęp dla ruchu pieszego możliwy ze wszystkich stron. Główne wejście do budynku biurowo-technicznego od strony północno wschodniej. Dodatkowe wejścia do budynku od strony wewnętrznego dziedzińca, część pomieszczeń posiada indywidualne wejścia, tj. przychodnia, poczta i pub. Dostęp do części mieszkalnej zapewnia osobne wejście.
Jest to obiekt o dużym potencjale inwestycyjnym. Położony w dobrze skomunikowanej strefie, w pobliżu głównych arterii miasta i przystanków komunikacji miejskiej.
Nieruchomość położona w południowej części miasta, ok. 4 km od centrum. Ok. 500 m od nieruchomości biegnie ul. Beskidzka, która jest główną osią miasta. Zjazd na autostradę A4 w odległości ok. 5 km na północny zachód.
W okolicy występuje zabudowa mieszkaniowo-usługowa oraz tereny zielone.
Ok. 500 m od nieruchomości znajduje się Centrum Handlowe City Point Tychy.
Dużym atutem okolicy jest dostępność środków komunikacji miejskiej: linia trolejbusowa, linie autobusowe. Najbliższy przystanek znajduje się 300 m od nieruchomości.
Przeznaczenie
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Tychy nieruchomość znajduje się na obszarze: 6U, dla którego ustala się:
przeznaczenie: zabudowa usługowa z wykluczeniem:
- gospodarki odpadami, w tym punktów zbierania i przetwarzania odpadów,
- handlu hurtowego, magazynów, składów, baz transportowych,
- myjni samochodów,
- salonów sprzedaży pojazdów silnikowych,
- stacji naprawy lub diagnostyki pojazdów, urządzeń transportowych lub ich części,
- stacji paliw
Możliwości inwestycyjne: biuro, usługi, przychodnia zdrowia, logistyka
W pobliżu
ul. Beskidzka (droga krajowa nr 1) - oś komunikacyjna miasta
przystanki komunikacji miejskiej
Centrum Handlowe City Point Tychy
obiekty użyteczności publicznej, hotele, gastronomia
Park Miejski
Możliwe wykorzystanie nieruchomości
Na terenie nieruchomości możliwa jest budowa kompleksu biurowego o łącznej powierzchni 18 000 m 2 , składającego się z czterech budynków z garażami podziemnymi. Na parterach zaplanowano część handlowo-usługową - restauracje oraz sklepy, z których korzystać będą użytkownicy biur oraz mieszkańcy okolicy. Koncepcja zakłada możliwość podziału nieruchomości na 4 działki posiadające dostęp do drogi publicznej.
Kompleks tworzy całość, przy czym każdy z budynków stanowi osobną inwestycję. Do uzyskania wizualnej spójności przyjęto jednakowe wykończenie fasad zewnętrznych. Nowa elewacja łączy wszystkie segmenty budynku tworząc jednolitą bryłę.
Struktura zespołu budynków opiera się na zestawieniu czterech brył, których kształt i wzajemne usytuowanie wynikają z obrysu działki oraz zapisów planu miejscowego. Punktem centralnym kompleksu są wewnętrzne ulice-deptaki, które dzielą kompleks na cztery części. Wzdłuż deptaków zaprojektowano w parterach podcienie. W przestrzeni tej znajdzie się zieleń urządzona, ławki oraz stoliki kawiarniane. Będzie to przestrzeń rekreacyjna dla użytkowników kompleksu oraz dla mieszkańców pobliskich zabudowań. Od strony północno-wschodniej zlokalizowano plac wejściowy, który swoim kształtem zaprasza użytkowników do wnętrza przestrzeni wspólnej. Ze względu na różnice terenu oraz otaczające ulice, główne wejścia do budynków, zlokalizowano od strony przestrzeni wspólnej oraz reprezentacyjnego placu.
W strefie przestrzeni wspólnej przewidziano ogólnodostępny deptak z zielenią urządzoną oraz ławkami. W parterach wszystkich budynków, w okolicach przestrzeni wspólnej, mogą znajdować się małe restauracje lub kawiarenki. Będzie to miejsce spotkań użytkowników budynków oraz mieszkańców okolicznych zabudowań.
W ramach inwestycji zaprojektowano łącznie 552 miejsca postojowe (71 miejsc naziemnych oraz 451 podziemnych).
Podstawowe warunki umowy
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie bezterminowych ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury pozostającej w obrębie nieruchomości na rzecz dotychczasowego właściciela:
- odpłatnego użytkowania pomieszczeń o łącznej powierzchni 898,74m 2
- nieodpłatna służebności przesyłu sieci biegnących w gruncie.
Cena nieruchomości: 8 840 000 zł netto.
Cena do negocjacji.
Kupujący nie ponosi kosztów wynagrodzenia biura.


8 840 000
 • 7 031,00 m²
 • 0


cena za m²1 257,00 zł
powierzchnia7 031,00 m²
powierzchnia działki10 115,00 m²
pokoje0
rok budowy1992
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 7 031,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;