;
Gdańsk / Brzeźno, nr oferty: 10866
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Nieruchomość stanowi zabudowana działka gruntu o pow. 0,2555 ha w Gdańsku - Brzeźnie.
Działka ma kształt zbliżony do trapezu. Teren zabudowany jest trzykondygnacyjnym, podpiwniczonym budynkiem biurowym oraz czterokondygnacyjnym, podpiwniczonym budynkiem pełniącym funkcję hotelową, połączonymi ze sobą dwoma łącznikami.
Budynek A, o powierzchni 1 805,1 m 2 ;
Budynek B, o powierzchni 1 900 m 2 ;
Budynek ochronny nr 402 - schron A, o powierzchni 133,4 m 2 , z 11 pomieszczeniami;
Budynek ochronny nr 403 - schron B, o powierzchni 133,6 m 2 , z 14 pomieszczeniami.
Budynek A to budynek biurowy 3 kondygnacyjny, podpiwniczony. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Na poziomie piwnicy zlokalizowane są 3 garaże. Główne wejście do budynku znajduje się od strony południowej.
Budynek B pełni funkcję hotelową. Jest to budynek 4 kondygnacyjny, podpiwniczony. W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Główne wejście do budynku znajduje się od strony południowej.
W podpiwniczeniu budynku B od strony placu wewnętrznego znajduje się trafostacja.

Budynki są ze sobą połączone dwoma łącznikami napowietrznymi na wysokości 1 piętra.

Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.Nieruchomość nie jest ogrodzona w granicach działki - posiada tylko dwie bramy wjazdowe na plac wewnętrzny. Plac wewnętrzny ograniczony jest budynkami.

Ruchome wyposażenie budynków oraz wyposażenie i urządzenia kuchenne stanowią własność dotychczasowego włąściciela - może ono podlegać sprzedaży po dodatkowej wycenie.

Obsługa komunikacyjna jest zapewniona przez komunikację publiczną tramwajową - najbliższy przystanek znajduje się w odległości ok. 300 m. W podobnej odległości znajdują się także dwa przystanki autobusów nocnych.

Nieruchomość znajduje się niespełna 3 km od plaży w Brzeźnie oraz około 200 m od przystanków autobusowych i tramwajowych, co zapewnia łatwą komunikacje z pozostałymi dzielnicami Gdańska. W najbliższym otoczeniu znajdują się liczne sklepy, lokale usługowe oraz gastronomiczne.

Nieruchomość jest dobrze skomunikowana z centrum miasta i innymi częściami Gdańska. Położona jest w bliskim sąsiedztwie Alei Generała Józefa Hellera, którą biegną linie komunikacji miejskiej. Aleja Generała Józefa Hellera łączy się z drogą wojewódzką nr 468, biegnąca przez centrum. Ponadto nieruchomość zlokalizowana jest w odległości ok 1,3 km od stacji Gdańsk Wrzeszcz, Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych zabezpieczających dostęp dotychczasowego właściciela do infrastruktury znajdującej się w obrębie nieruchomości, na zasadzie:

• odpłatnego użytkowania (długoterminowa umowa najmu) - powierzchnia łączna w budynku: 901,20 m 2
• użytkowania na dachu: 153 m 2
• służebności przesyłu - powierzchnia łączna: 25 m 2
Przeznaczenie
Działka nie jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ponadto działka zlokalizowana jest w Studium Uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy miasta Gdańska, przewidywany kierunek zmian w strukturze przestrzennej i przeznaczeniu terenów - dominujące: zabudowa mieszkaniowa.
Działka nie leży na żadnym z proponowanych przez Referat Rewitalizacji obszarów, predysponowanych do objęcia działaniami rewitalizacyjnymi.
W pobliżu
Przedmiotowa nieruchomość z jednej strony graniczy z nieruchomością zabudowaną wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym. Z trzech strom graniczy z ulicami.

Charakter sąsiedztwa: przede wszystkim zabudowa mieszkaniowa. W bliskiej okolicy zlokalizowany jest Stadion Energia Gdańsk, Urząd dzielnicy Dolny Wrzeszcz, biblioteka publiczna oraz gimnazjum nr 12 im. Marii Skłodowskiej - Curie.
Informacje dodatkowe
Na nieruchomości znajdują się dwie budowle ochronne (rok budowy obu 1993) będące na ewidencji miasta Gdańska i Wojewody Pomorskiego. Właściciel budowli ochronnych może wykorzystywać wszystkie pomieszczenia budowli na potrzeby własne pod warunkiem zachowania istniejących w nich instalacji bez zmian trwałych konstrukcji ścian, stropów i przegród.

Cena nieruchomości: 6 990 000 zł.
Cena do negocjacji.
Kupujący nie ponosi kosztów wynagrodzenia biura.7 000 000
 • 3 705,00 m²
 • 0


cena za m²1 889,00 zł
powierzchnia3 705,00 m²
powierzchnia działki2 555,00 m²
pokoje0
rok budowy1993
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 3 705,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;