;
Brześć Kujawski / Centrum, nr oferty: 9225
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing
 • Listing


Historyczny budynek pod inwestycję, np. hotel. Na sprzedaż prawo użytkowania wieczystego działki gruntu ustanowione do dnia 21 września 2091 r. o powierzchni 1.077 m 2 zabudowanej budynkiem stanowiącym odrębny od gruntu przedmiot własności o powierzchni 961,10 m 2 . Budynek biurowy stanowi wolnostojący obiekt 5-kondygnacyjny z poddaszem, w całości podpiwniczony. Jest to budynek dawnego więzienia pruskiego tzw. Dom kary i poprawy, wzniesiony na piwnicach zamku późnośredniowiecznego.
W budynku znajduje się jedna klatka schodowa, na poddaszu znajdują się dwa mieszkania. Wejście główne do budynku znajduje się od strony południowej. Od strony zachodniej znajduje się drugie wejście, które prowadzi do pomieszczeń biurowych na parterze. Budynek jest murowany, posiada sklepione piwnice, dach wysoki drewniany. Konstrukcja dachu — jętkowa, dwuspadowa z naczółkami z kryciem ceramicznym. Mury zewnętrzne i wewnętrzne z cegły pełnej palonej na zaprawie wapiennej z licznymi widocznymi przemurowaniami i uzupełnieniami. Droga dojazdowa do nieruchomości odbywa się z jednej z głównych ulic, stanowiącej drogę o nawierzchni asfaltowej.
Działka posiada stosunkowo regularny kształt oraz płaską konfigurację terenu. Teren jest częściowo ogrodzony i zagospodarowany. Na działce poza obiektem budowlanym zlokalizowana jest głównie zieleń niska.

Nieruchomość położona jest w centrum miejscowości Brześć Kujawski. Znajduje się na terenie obszarowego wpisu do rejestru zabytków Dzielnicy Starego Miasta Brześcia Kujawskiego, obejmującej również teren wczesnośredniowiecznego miasta lokacyjnego.
W mieście krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie:

DK 62 - Strzelno - Brześć Kujawski - Płock - Drohiczyn,
DW 265 - Brześć Kujawski - Kowal - Gostynin,
DW 268 - Brześć Kujawski - Brzezie,
DW 270 - Brześć Kujawski - Lubraniec - Izbica Kujawska - Brdów - Koło.

Infrastruktura:
Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie na rzecz dotychczasowego właściciela ograniczonych praw rzeczowych:
Prawa użytkowania pomieszczeń zajętych o powierzchni - długoterminowa odpłatna umowa najmu:
wariant I - 103 m 3 w tym 11,30 m 2 w piwnicy oraz 91,70 m 2 na I piętrze,
wariant II - 77,70 m 3 w tym 11,30 m 2 w piwnicy oraz 66,40 m 2 na I piętrze;
prawa użytkowania powierzchni zajętej przez elementy infrastruktury technicznej na elewacji i dachu budynku oraz zapewnienie dostępu do nich;
służebności przesyłu sieci teletechnicznych usytuowanych w gruncie o łącznej powierzchni 28,85 m 2 .
Przeznaczenie
Strefa I śródmiejska - zespoły i obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pozostałe zespoły i obiekty o wartościach kulturowych znajdujące się w ewidencji Konserwatora Zabytków. Strefa obejmuje tereny zainwestowane, przede wszystkim mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne oraz usługowe
W pobliżu
Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz zabudowa handlowo-usługowa. W sąsiedztwie znajdują się: sklepy spożywcze, restauracje, gotycki kościół św. Stanisława (XIV, XV w.) oraz Urząd Miejski.

Cena nieruchomości: 1 100 000 zł.
Cena do negocjacji.
Kupujący nie ponosi kosztów wynagrodzenia biura.1 100 000
 • 961,00 m²
 • 0


cena za m²1 145,00 zł
powierzchnia961,00 m²
powierzchnia działki1 077,00 m²
pokoje0
rok budowy1801
teremin wydaniado uzgodnienia

 • 961,00 m²
  Powierzchnia
 • 0
  Pokoje

 • Piętro

Masz pytanie ?


; ;